3M NOVEC 1230

Tüm doğal afetler gibi, yangınlar da hiç beklenmedik anlarda meydana gelebilir. Yangınlara karşı hazırlıklı olmamak, büyük can ve mal kayıplarının yaşanmasına neden olabilir. Bu durumun önüne geçmek için yapabileceğimiz tüm hazırlıkları yapmamız gerekir. Yangınların oluşturabileceği kayıpları engellemek için ise yangın söndürme sistemlerine başvururuz. 3M NOVEC 1230 gazlı yangın söndürme sistemleri sayesinde tehlike anında en hızlı şekilde yangına müdahale edebilirsiniz.

3M NOVEC 1230, Halon 1301’e alternatif olarak üretilmiş ve yapısında karbon bulunduran söndürücü bir gazdır. İçerisinde bulunan sıvı sayesinde yangın ısısını anında emerek yangının yayılmasını sağlayan zincirleme reaksiyonları keser. 3M NOVEC 1230 gazlı yangın söndürme sistemleri ile yangını en kısa sürede söndürmenin yanı sıra, ozon tabakasına zarar vermezsiniz. 3M NOVEC’un sahip olduğu gaz, çevreye zarar vermez.

3m Novec 1230 Gazlı Söndürme Sistemi Fiyatları

3M NOVEC 1230 Nedir?

3M NOVEC , karbon bazlı olan ve birçok organizasyon tarafından onaylanan bir yangın söndürücü gazdır. Önceden kullanılan Halon 1301, ozon tabakasına zarar verdiği için 3M NOVEC geliştirilmiştir. 3M NOVEC 1230’un kullanıldığı basınçlar ise 25, 42 ya da 50 Bar olmaktadır. Kısaca çalışma prensibi ise ortamda bulunan ısının en hızlı şekilde absorbe edilmesi ve yangının büyümesini engelleyip yangını söndürmesidir.

Yangın söndürme sistemlerini kullanmak isteyen bireylerin dikkat ettikleri konulardan birisi yangın söndürme sisteminin çevreye vereceği zarar olmakta. 3M NOVEC , ozon tabakasına zarar vermeyen çevre dostu bir gazdır. Bunun yanı sıra, içerisinde bulundurduğu gaz solunabilir olup ortamda bulunan kişilere de zarar vermez. 3M NOVEC ’un sahip olduğu gazın atmosferde kalma süresi 3 – 5 gündür. Küresel ısınma potansiyel faktör değeri 1 olan 3M NOVEC 1230, bu özellikleri ile çevreye zarar vermemektedir.

Projenize özel fiyat almak için iletişim sayfası üzerinden ya da 0 (212) 618 07 01 ücretsiz çağrı merkezimizden tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Neden 3M NOVEC 1230?

Yangın söndürme sistemleri, hayat kurtaran sistemlerdir. Bu nedenle, oluşabilecek zararları düşündüğümüzde, bu sistemlere yapılacak her türlü yatırım yerinde olacaktır. Ancak, yangın söndürme sistemlerini tercih ederken, en avantajlı olanlarını tercih etmek gerekir. Örneğin, tercih edeceğiniz yangın söndürme sisteminin çevreye zarar vermemesi ya da ortamda bulunan kişilere zarar vermemesi önemlidir. Fenix Yangın, size en uygun yangın söndürme sistemini seçerek kullanacağınız bölgeye profesyonel bir şekilde tasarlar. Bu noktada, 3M NOVEC ’un tercih edilmesindeki nedenler şöyledir:

  • Hızlı tepki vermesi – 3M NOVEC 1230, tehlike anında en hızlı şekilde tepki vererek 10 saniye içerisinde ortama yayılır ve yangının oluşmasını engeller.
  • Kolay temizlenir – 3M NOVEC 1230, diğer yangın söndürme sistemlerinin aksine içerisinde yalıtkan ve ortama sıkıldıktan sonra temizlik gerektiren bir madde bırakmaz. Bu sayede kullanım sonrasında herhangi bir temizlik yapmanıza gerek kalmaz.
  • Rahat açılır, tam gaz boşalması sağlar – 3M NOVEC 1230’un patlama diski rahat bir şekilde açılır ve hızlı bir söndürme sağlar.

3M NOVEC 1230, sahip olduğu tüm bu özellikler düşünüldüğünde, en etkili yangın söndürme sistemleri arasında yer almaktadır. Fenix Yangın olarak profesyonel bir şekilde hizmetini verdiğimiz yangın söndürme sistemleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Novec 1230 Fiyat

3M NOVEC 1230 Gazlı Yangın Söndürme Sistemi

NOVEC 1230 gazlı yangın söndürme sistemi, beraberinde getirdiği birçok avantaj dolayısı ile en etkili yangın söndürme sistemleri arasında yer almaktadır. En kısa ve etkili şekilde yangını söndürmesinin yanı sıra, kullanımdan sonra çevrede hiçbir şekilde atık oluşturmaması da önemli bir avantajdır. Bu sayede NOVEC 1230 kullanımının ardından herhangi bir temizlik yapmanıza gerek kalmaz. Sistemin sahip olduğu önemli avantajlar arasında boyutunun küçük olması da yer almakta. 3M NOVEC 1230’u dilediğiniz yerde saklayabilirsiniz. İçerisinde bulundurduğu gaz miktarının az olması ve kullanılmadığı durumlarda bir sıvı gibi durması nedeni ile oldukça küçük bir boyuta sahiptir.

3M NOVEC 1230, hem merkezi hem de modüler bir şekilde kullanılabilir. Merkezi olarak kullanırken, 3M NOVEC 1230 silindir bankaları şeklinde korunacak bölgeye yerleştirilmektedir. Modüler sistemde ise korunması gereken bölgenin yakınında silindirler yer alır. 3M NOVEC 1230’un kaynama noktası çok yüksektir. Bu sayede, oda sıcaklığında sıvı bir şekilde yer bulunabilir. Bu avantajına ek olarak, hafif olduğundan nakliyesi de kolay olmaktadır. Basınçlandırılmış kaplara gerek olmadan doğrudan sıvı taşıma kapları ile taşınması gerçekleştirilebilir.

Gazlı yangın sistemlerinde odaların sızdırmaz olması gerekmektedir. Bu durum, 3M NOVEC 1230 için de geçerlidir. İçerisinde bulundurduğu söndürme konsantrasyonunun muhafaza edilmesi gerektiğinden odanın sızdırmaz olması gerekmektedir. Bu nedenle, 3M NOVEC 1230 kurulumunun hemen ardından oda sızdırmazlık testi yapılması ve her sene bu işlemin tekrar edilmesi gerekir.

Bizi sosyal medyada takip etmeyi unutmayın.

3M NOVEC 1230 Gaz Dolumu

3M 1230, ozon tabakasına zarar vermeyen hafif bir gaza sahiptir. Atmosferde yer alma süre 3 ila 5 gün arası değişen 3M NOVEC 1230 gazı, çevreye ve kişilere zarar vermemesi nedeni ile güvenilir bir gazdır. Bu sayede gaz dolumu esnasında kimse zarar görmez. Oda sıcaklığında bulunduğunda sıvı bir görünüme sahip olan bu gaz, yalıtkan bir özelliğe sahip değildir. Bu sayede, hızlı bir şekilde gaz durumuna geçerek yangını anında durdurur. 10 saniyeden kısa bir süre içerisinde yangını durduran 3M NOVEC 1230, bunu yangın içerisinde bulunan zincirleme reaksiyonları keserek yapar.

3M NOVEC 1230, kolay elde edilebilir ve uygun fiyatlı bir gazdır. Uluslararası kurallara uyması nedeni ile de güvenilir olmasının yanı sıra kolay bir şekilde gaz dolumu ve montajı gerçekleştirilebilir. Fenix Yangın, 3M NOVEC 1230 gaz dolumu noktasında da müşterilerine hizmet vermektedir. Yangın söndürme sistemleri ya da gaz dolumu hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3M NOVEC 1230 Fiyatları

En güvenilir ve etkili gazlı yangın söndürme sistemleri arasında yer alan 3M NOVEC , içerisinde bulundurduğu gazın temiz ve güvenilir olmasında dolayı da tercih ediliyor. Küresel ısınma potansiyel değeri 1 olan bu gazın, atmosferde kalma süresi ise 3 – 5 gün arasında değişiyor. Hafif yapısı sayesinde kolay bir şekilde yerini değiştirebileceğiniz 3M NOVEC ’u bu sayede dilediğiniz yerde kullanma imkanına da sahip olabilirsiniz. Ozon tabakasına hiçbir şekilde zarar vermeyen 3M NOVEC ’un tüm bu avantajları düşünüldüğünde fiyatının yüksek olmasını bekleyebilirsiniz. Ancak, bütçe dostu fiyata sahiptir.

Yangınların getirebileceği kayıpları göz önünde bulundurduğumuzda, yangın söndürme sistemlerine yapılacak yatırımın ne kadar yerinde olduğunu anlayabiliriz. Bu noktada, birçok kişi yangın söndürme sistemlerinin fiyatlarını dert etmeden yatırım gerçekleştirmektedir. Fenix Yangın olarak hizmetini verdiğimiz yangın söndürme sistemlerinde bütçe dostu fiyatlarımız ile de müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktayız. Bu sayede herkesin olası bir yangın durumunda hazırlıklı olmasını sağlıyoruz ve bunun için bütçelerinizi de zorlamıyoruz. Yılların verdiği tecrübe ile alanında lider firmalar arasında yer alan Fenix Yangın, profesyonel ekibi ve modern çalışma anlayışı ile hizmet vermektedir. 3M NOVEC fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için ve kendinizi olası bir yangına karşı hazırlamak için sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.