Sevo Systems Novec ™️ 1230 su bazlı sistemler, ana etkenin öncelikle termal radyasyonun neden olduğu yangın yayılımı olduğu yangın senaryolarından korumak için kullanılır. Tipik bir örnek, ana sızıntı yangınını söndürmenin yanı sıra, bitişik yüzeyleri yayılan ısıdan korumak için hızlı ve güçlü bir soğutmanın gerekli olduğu tank çiftlikleri ve yığın depolama tesislerindeki yangınlardır.

Tipik su bazlı yangın söndürme sistemleri, baskın sistemleri, kuru borulu ve ıslak borulu yangın söndürme sistemleri veya baskın ve yangın söndürme sistemlerinin hibritleri olan ön eylem sistemleridir.

Yukarıda belirtilen sabit sistemlerin yanı sıra, diğer su bazlı söndürme sistemleri, monitörlere monte edilecek su branşman boruları ve ayarlanabilir püskürtme desenli hidrolik nozullar veya yangına bağlanmak için farklı model ve kapasitelerde elle çalıştırılan su branşman borularıdır.

Felix Yangın, yukarıda açıklanan sistem türlerine bağlı olarak, farklı derecelerde su atomizasyonuna sahip tüm su bazlı yangın söndürme ekipmanı ve sistemleri yelpazesini üretmektedir.

Novec ™️ 1230

SEVO Systems ürünleri, temiz maddeli yangın söndürme sistemlerinin tasarlanma, kurulma ve bakımında devrim yaratmaktadır. Bir sıvıyı sıvı olarak depolamak için benzersiz kimyasal özelliklerinden yararlanırız, ancak onu gaz olarak teslim etmek daha kullanışlıdır. SEVO Systems’ın özel misyonu, SEVO’yu diğer tüm yangın söndürücülerden ayıran, yangından korunmada kullanım için 3M™ Novec™ 1230 yangın koruma sıvısının benzersiz özellikleri için optimize edilmiş ekipman ve sistemler geliştirmek ve ticarileştirmektir.

SEVO Systems, 2001 yılında kuruldu. Kuruluşundaki amaç, yangın söndürme sistemlerinde kullanılmak üzere 3M tarafından icat edilen ve pazarlanan devrim niteliğindeki yeni bir teknoloji olan Novec 1230 yangından korunma sıvısını geliştirmek ve ticarileştirmekti. Bu gelişme, halon değiştirme teknolojisinde büyük bir atılımı temsil etti. Yüksek söndürme verimliliğini mükemmel çevre, sağlık ve güvenlik özellikleriyle birleştiren Felix Yangın, yalnızca 3M™ Novec™ 1230 yangın koruma sıvısı kullanır.

SEVO Systems, petrol ve gaz, denizcilik,