Pano Yangın Söndürme Sistemleri

Pano içi yangın söndürme sistemleri ile kullanılan alanlar genel olarak elektronik parçaların olduğu bölgelerde koruma ve söndürme sağlanır. Küçük ebat bulunan türleri vardır ve bu sebeple mikro söndürme sistemi de denilebilir. Pano içi yangın söndürme sistemleri tamamen kör noktalara göre yangın çıkma alanlarına yerleştirilir ve panonun bütününe zarar vermeden hızlı bir şekilde söndürülmesi sağlar.

Genel elektrik donanımını da güvence altına almış olur ve mikro nitelikli olan pano söndürme sistemleri önemli olan elektronik cihazların korunmasını sağlar. Özellikle yazılım tabanlı işlem yapan firmalar donanımsal materyallerini korur ve üretim aksamasını tamamen engeller. Pano içi yangın söndürme sistemleri elektrik pano odası yangın yönetmenliği durumuna uygun olacak şekilde takılmalıdır.

Pano İçi Yangın Söndürme Sistemi Nedir?

Pano içi yangın söndürme sistemi nedir bakıldığı zaman devasa alanların korunmasını sağlayan büyük yangının söndürme sistemleri oldukça etkilidir. Panoların iç kısımlarında meydana gelen mini yangınları söndürme görevi üstlenir ve böylece büyük felaketlerin önüne geçilir. Pano içi yangın söndürme sistemi nedir bakıldığı zaman,

  • Aynı boyutlar içerisinde işlev gösteren bölgelerde elektrik panoları başta olmak üzere alanın yangından korunması için etkili olan sistemlerdir.
  • İndirekt çalışma yöntemi veya direkt çalışma prensibi şeklinde takılabilmektedir. Bu sistem içerisinde genel olarak HFC 236 ea gazı etkili olarak kullanılır.
  • Pano içi yangın söndürme sistemlerinde boru veya tubing şeklinde döşenmektedir.
  • Pano içi yangın söndürme sistemleri için kullanılan tüplerin ağırlıkları farklı şekillerde olabilir ve genel olarak 1 kg, 2 kg, 4 kg, 6 kg ve 12 kg olabilmektedir.
  • Tüm takibi merkezi algılama sistem pano içi yangın söndürme sistemlerinde monitör üzerinden yapılabilir.
  • Can ve mal kaybının olmaması ve en aza indirilmesi için pano içi yangın s